Kuracja na przebarwienia

Jak zapobiegać plamom starczym?

Jak zapobiegać plamom starczym?

W ostatnim czasie zauważyłaś u siebie pierwsze plamy starcze? Zastanawiasz się, czy istnieje jakaś skuteczna metoda, dzięki której mogłabyś się ich pozbyć i zapobiec powstawaniu nowych przebarwień?

Czym są plamy starcze?
Prawdziwe plamy starcze nie muszą zostać usunięte. Jednak ze względów estetycznych, wiele osób nie chce mieć z nimi nic do czynienia. Są one niczym innym, jak zmianami skórnymi, o barwie odbiegającej od naturalnego kolorytu skóry, najczęściej brązowej lub czarnej.

Plamy starcze zaczynają pojawiać się po ukończeniu 50 roku życia. Powstają na skutek długotrwałego narażania skóry na działanie promieni słonecznych. Ale nie tylko! Ich źródłem jest także promieniowanie ultrafioletowe, z którym można spotkać się w solarium. Ponadto, winowajcą jest także sam proces starzenia się organizmu.

Stosuj kremy z filtrem!

Nadeszła wiosna, pogoda zaczęła rozpieszczać nas wysokimi temperaturami i dużą dawką promieni słonecznych. Nic więc dziwnego, że każdy pragnie spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i korzystać ze słońca. Trzeba jednak pamiętać, że wpływa ono na szybsze wytwarzanie melaniny, a to właśnie za jej sprawą pojawiają się przebarwienia.

Solarium można unikać, jednak przed słońcem nie możemy uciekać. Jest ono niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu, chociażby dlatego, że dostarcza nam dawkę witaminy D. Ażeby uchronić się przed jego szkodliwym działaniem, należy postawić na odpowiednie kremy z filtrem, których powinniśmy używać przez cały rok.

Wiele osób sądzi, że taka ochrona potrzebna jest jedynie podczas gorących, słonecznych, letnich dni. Nic bardziej mylnego. Ostre, zimowe słońce potrafi być w równym stopniu szkodliwe. Warto dodać, że takie kremy należy aplikować na skórę co najmniej pół godziny przed wyjściem na słońce, tak, aby składniki mogły się dobrze wchłonąć.

Jak jeszcze zapobiegać plamom starczym?

  • Po pierwsze, zwracaj uwagę na ilość i jakość spożywanych tłuszczy oraz wyeliminuj te niezdrowe.
  • Po drugie, unikaj przebywania na słońcu w godzinach od 12 do 15, czyli wtedy, gdy jest ono najbardziej intensywne.
  • Po trzecie, stosuj odpowiednie kosmetyki, tzn. takie, które są dostosowane do Twojej karnacji, wieku i rodzaju cery. Ochrona kosmetyczna jest bardzo istotna, ponieważ tworzy zewnętrzną zaporę dla najbardziej narażonych tkanek, zapobiegając powstawaniu plamom starczym.

Znając powyższe wskazówki, postaraj się zapobiec powstaniu plamek starczych. Nie jest trudno wprowadzić je w życie, a mogą uchronić Cię przed nieestetycznymi zmianami skórnymi. Jeżeli jednak przebarwienia pojawiły się już na Twojej skórze, pamiętaj, że istnieją preparaty rozjaśniające tj. Cosmelan, czy Dermamelan, które zapewnią Ci efekt gładkiej i jędrnej skóry bez przebarwień.