Kuracja na przebarwienia

Kwas glikolowy na przebarwienia

Kwas glikolowy na przebarwienia

Medycyna co chwilę odkrywa jakieś nowe witaminy, minerały i kwasy. Ich zastosowanie w dermatologii i kosmetyce jest wysoko zaawansowane. Za jeden z najlepszych wynalazków wspomagających pielęgnację skóry uważany jest kwas glikolowy. W przyrodzie można go znaleźć między innymi w trzcinie cukrowej. Został on dokładnie przebadany i przez wiele lat jego właściwości były potwierdzane seriami badań. Dzisiaj już na stałe wpisał się do kanonu innowacyjnych rozwiązań pielęgnacyjnych. Kwas glikolowy można znaleźć w różnych formach i stężeniach. W kosmetyce wykorzystuje się stężenia od 10% do 70%. W zależności od tego na jakie stężenie się zdecydujemy możemy spodziewać się adekwatnych efektów. Ale co właściwie daje stosowanie kwasu glikolowego?

Tu możesz dowiedzieć się więcej o przebarwieniach: www.przebarwienia-dermamelan.pl/category/przebarwienia-skory

Każdego dnia skóra człowieka narażona jest na wiele negatywnych czynników zewnętrznych. Na skutek starzenia się oraz różnych szkodliwych faktorów skóra robi się cienka i narażona na wszelkie zagrożenia. Podczas regularnego stosowania kwasu glikolowego można skutecznie zwiększyć grubość skóry. Dzięki temu wydaje się ona zdrowsza i młodsza. Poprawie ulega również jej jędrność i gęstość. Kwas glikolowy stosowany jest również w kuracjach anti-aging, ponieważ bardzo dobrze spłyca zmarszczki oraz odbudowuje skórę. W celach przeciwzmarszczkowych wykorzystuje się zazwyczaj wyższe stężenia kwasu glikolowego, mniej więcej te zaczynające się od 50%. Dla osób, które pragną ładnie nawilżyć oraz odświeżyć skórę w zupełności wystarczy stężenie 15%. Cera nie będzie się wówczas mocno złuszczać, ale delikatnie się wygładzi i zregeneruje. Jak więc widać kwas glikolowy jest wręcz niezastąpiony w pielęgnacji skóry twarzy. Przeznaczony jest on do bardzo wielu typów cery, między innymi skóry z widocznymi zmarszczkami, trądzikowej, takiej na, której widoczne są przebarwienia oraz do suchej. Dzięki aktywnemu stosowaniu kwasu glikolowego można na stałe pozbyć się uprzykrzających życie przebarwień. Produkt ten również świetnie redukuje piegi oraz plamy soczewicowate. Jego właściwości jednak się na tym nie kończą, ponieważ również cudownie spłyca blizna. Osoby, które podczas okresu dojrzewania miewały wiele stanów zapalnych i wyprysków, które pozostawiły blizny na pewno będą bardzo zadowolone z jego działania. Od wielu lat kwas glikolowy funkcjonuje w przemyśle kosmetycznym. Jest bardzo lubiany zarówno przez ekspertów, którzy wykonują zabiegi z jego użyciem jak i osoby indywidualne, które same go stosują.

 

Kwas glikolowy jest bardzo bezpieczny i można go stosować samemu w domu. Produkt jest dokładnie opisany, a jego zastosowanie dogłębnie wyjaśnione. Warto jednak przed użyciem kwasu glikolowego poczytać więcej o tym jak go nakładać, ponieważ różne preparaty mogą się różnić. Pamiętajcie również żeby zwrócić uwagę na stężenie jakie wybieracie, ponieważ kwas glikolowy 70% może być zdecydowanie zbyt mocny do skóry młodej.