Kuracja na przebarwienia

Dermamelan na ostudę

Dermamelan na ostudę

Ostuda (chloasma, melasma) to zmora kobiet w ciąży, stosujących doustną antykoncepcję lub hormonalną terapię zastępczą (HTZ) w okresie przekwitania. Może pojawić się także pod wpływem kosmetyków światłouczulających np. zawierających olejek bergamotowy lub leków takich jak hydantoina (stosowana przy leczeniu padaczki).

Przebarwienia mają żółtobrunatny po ciemnobrunatny kolor, umiejscawiają się zwykle w obrębie twarzy( czoło, okolice ust, policzki) i mają nieregularny zarys. Niekiedy mijają samoistnie np. po porodzie, zakończonej terapii hormonalnej lub odstawieniu leków. Co jednak zrobić, kiedy tak się nie stanie?

Skutecznym rozwiązaniem będzie wybór zabiegu Dermamelan, który hamuje aktywność enzymu tyrozynazy odpowiedzialnego za powstawanie melaniny, a tym samym tworzenie hiperpigmentacji. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry, lekarz dermatolog nakłada na twarz maskę Dermamelan, którą  pacjent zmywa w domu po upływie 6-8 godzin. Po zabiegu przez 3 miesiące należy smarować twarz kremem Dermamelan, który podtrzymuje, a nawet wzmacnia rezultat zabiegu.