Kuracja na przebarwienia

Dlaczego stres oksydacyjny postarza?

Dlaczego stres oksydacyjny postarza?

Dosyć dużo mówi się ostatnio na temat wolnych rodników. Nie do końca każdy wie czym są i skąd się biorą, dlatego przybliżę wam nieco ten temat. To co musicie wiedzieć na temat utleniaczy, czyli wolnych rodników, to fakt iż nie można się ich w 100% pozbyć z organizmu, ponieważ produkujemy je przy każdym wydechu. Należy regularnie spożywać produkty zawierające naturalne przeciwutleniacze, aby zachować zdrowe ciało. Nadmiar wolnych rodników powoduje powstawanie stresu oksydacyjnego, który może przyczynia się do nadmiernego starzenia się cery.

Dlaczego stres oksydacyjny postarza? 

Dzieje się tak dlatego, że powoduje degradację komórek i negatywnie wpływa na ilość wytwarzanego kolagenu. Zmniejsza elastyczność oraz jędrność cery. Dodatkowo ilość wolnych rodników zwiększa palenie papierosów oraz picie alkoholu. Działania te także wpływają na stan cery. Nikotyna nadaje skórze szary odcień, zanieczyszcza ją, uszkadza włókna kolagenowe, a alkohol odwadnia cerę. Jeżeli więc macie wiele zmarszczek, które są głębokie i ciężko je zredukować, prawdopodobnie przyczyną jest stres oksydacyjny.

Jak można poradzić sobie z działaniem stresu oksydacyjnego na skórę?

Jeżeli palicie nałogowo papierosy z pewnością warto rzucić ten nałóg. Nadmiar wolnych rodników w organizmie prowadzi do cukrzycy, raka, a także egzemy i innych poważnych dolegliwości i chorób. Już po kilku miesiącach od odstawienia nikotyny zauważycie różnicę w wyglądzie skóry. Będzie bardziej jędrna i promienna. Z pewnością poziom zanieczyszczeń również ulegnie zmniejszeniu. Najlepszym sposobem na zredukowanie objawów jakie powoduje stres oksydacyjny na skórę jest włączenie do diety dużych ilości antyoksydantów oraz stosowanie produktów kosmetycznych zawierających te substancje.

Jakie kosmetyki wybierać aby zneutralizować działanie stresu oksydacyjnego?

Przede wszystkim te zawierające duże ilości witamin, w tym A, C oraz E. Witaminy młodości, czyli A oraz E od lat wykorzystywane są w kosmetyce. Zostały bardzo dobrze przebadane, a ich działania dowiodły wieloletnie badania w laboratoriach medycznych. Wiele marek kosmetycznych posiada produkty witaminowe. Kwas ferulowy również może okazać się bardzo pomocny w przypadku stresu oksydacyjnego. W przyrodzie można go znaleźć na przykład w kukurydzy, a także niektórych zbożach. Aktywnie wnika wgłąb skóry, zwalczając degradacyjne działanie wolnych rodników. Kwas ferulowy fenomenalnie redukuje zmarszczki. Warto wybierać także kosmetyki zawierające karotenoidy, ponieważ wykazują skuteczne działanie przeciwstarzeniowe.

Przykładowe produkty zawierające silne substancje antyoksydacyjne.

serum antyoksydayjneserum z kwasem ferulowym

1.SesDerma C-Vit Liposomal Serum              2.SesDerma Ferulac Serum       krem z resveratrolem składnikiem antyoksydacyjnym

    3. SesDerma Resveraderm AntiOX Cream

 

Czy spożywanie i stosowanie substancji przeciw utleniających jest bezpieczne?

Jak najbardziej tak, a ich niedobór może być wręcz śmiertelny. To właśnie przeciwutleniacze chronią nas przed nowotworami, chorobami serca, a także cukrzycą. Warto więc jeść dużo warzyw, owoców, pić czerwone wino i unikać smażonych potraw. Dobrze skonstruowana dieta i odpowiednia pielęgnacja skóry może zagwarantować dobre zdrowie na długie lata, a także spowolnić procesy starzenia się organizmu.

Więcej informacji na temat stresu oksydacyjnego i antyoksydantów znajdziecie na: 

Antyoksydandy i stres oksydacyjny – sklepestetyka.pl