Kuracja na przebarwienia

Krem na atopowe zapalenie skóry

Krem na atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry jest jedną z popularniejszych chorób dermatologicznych, które mają podłoże alergiczne. Choroba ta jest uwarunkowana genetycznie, immunologicznie. Wpływa nie tylko na względy estetyczne, ale odbiera także uczucie komfortu.

Skóra atopowa jest bowiem sucha i podatna na podrażnienia. Niestety, głównym objawem tego schorzenia jest swędzenie, które może być uciążliwe szczególnie w nocy. Drapanie swędzących miejsc nie jest jednak dobrym rozwiązaniem, ponieważ może powodować wysypkę.

Mimo tego, że nie ma jednego, skutecznego lekarstwa, które pozbyłoby się tej choroby, można ją kontrolować. Jeżeli to właśnie Ciebie dotyka ten problem, dowiedz się, co możesz zrobić, aby ulżyć swojej skórze. Istotna okazuje się profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja, ale do rzeczy:

  • Robiąc pranie, stosuj proszki przeznaczone specjalnie dla alergików
  • Unikaj wełnianych ubrań, które mogłyby podrażnić Twoją skórę
  • Omijaj szerokim łukiem zakurzone i zadymione miejsca, wpływające na wysuszanie skóry
  • W trakcie zimy pamiętaj o ochronie swoich dłoni i zakładaj rękawiczki
  • Wykonuj domowe prace w rękawicach

Więcej o problemach skórnych na: Sesderma a problemy skórne

Co najważniejsze, pielęgnuj swoją skórę, używając do tego kremów, balsamów, maści, które stanowią kurację nawilżającą, a przede wszystkim natłuszczającą. Dobre kosmetyki to podstawa. To dzięki nim uspokoisz swoją skórę i ochronisz ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Nie zwlekaj i już dzisiaj zacznij pozbywać się niekomfortowych podrażnień. Zafunduj swojej skórze dogłębne odżywienie i odpowiednią regenerację.