Kuracja na przebarwienia

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Moda na gładkie ciało panowała już w starożytnym Egipcie. To właśnie tam powstały pierwsze mieszanki wosku do depilacji. Z czasem trend ten przeniósł się do starożytnej Grecji i Rzymu. Należy zaznaczyć, że miał on związek przede wszystkim z religią. Jak jest dzisiaj? Aktualnie większość pań również stawia na wydepilowane ciało. Powodem są jednak kwestie higieniczne i estetyczne.

Metody depilacji skóry

Aby móc pochwalić się gładkim ciałem, regularnie wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne, praktycznie nie rozstając się z maszynkami do golenia. Niestety, oferują one jedynie krótkotrwały efekt. Jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza w wakacje, kiedy prawie codziennie odsłaniamy nasze nogi i chcemy, aby były nieskazitelnie gładkie. W kosmetyczce wielu kobiet znajdują się także depilatory lub wosk. Nierzadko jednak metody te wiążą się z podrażnieniami, czy też wrastającymi włoskami.
Czy istnieje zatem skuteczny sposób, aby pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe?

Więcej o depilacji laserowej w artykule: www.sklepestetyka.pl/Czas_na_depilacje_laserowa.html

Depilacja laserowa – długotrwały efekt gładkiej skóry

Rozwiązaniem są zabiegi depilacji laserowej. Jak to działa? Światło laserowe pochłaniane jest przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosowym. W efekcie niszczy go i hamuje wzrost włosa. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że do całkowitego pozbycia się owłosienia niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Zazwyczaj wykonuje się ich od 5 do 6, w odstępach od 4 do 12 tygodni.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Ponadto, musisz zdawać sobie sprawę, że depilacji laserowej nie można przeprowadzić w dowolnym momencie. Istotny jest bowiem proces przygotowawczy, a szczególnie jego 3 etapy:
1) około 4 tygodnie przed zabiegiem nie wyrywaj włosków,
2) kilka dni przed zabiegiem nawilżaj i natłuszczaj skórę,
3) w dniu zabiegu zgól włosy w miejscu planowanej depilacji.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, sprawdź, czy nie istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Należą do nich m.in. ciąża, świeża opalenizna, nowotwory, aktywne choroby skóry, czy też niedawno wykonany peeling.

Jesień to idealny czas na wykonanie depilacji laserowej. Dzięki niej nie będziesz musiała martwić się o nadmierne owłosienie i niekomfortowe podrażnienia. Upewnij się, że możesz ją wykonać i ciesz się gładką skórą.