Kuracja na przebarwienia

Mene & Moy System – Krem rozjaśniający przebarwienia

Mene & Moy System – Krem rozjaśniający przebarwienia

Przebarwieniami nazywane są zazwyczaj znamiona oraz mniejsze i większe plamki, których barwa odbiega od naturalnego koloru skóry. Powstają wówczas, gdy komórki skóry odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny (barwnika skóry) działają nieprawidłowo. W głównej mierze zmiany umiejscowione są na twarzy, dłoniach i dekolcie, czyli tam, gdzie najczęściej dociera do nas słońce.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Bywa, że przebarwienia przybierają postać uroczych piegów. Jednak często są to również nieestetyczne plamy, których chcemy się po prostu pozbyć. Zanim się pojawią, można zacząć działać profilaktycznie i ograniczyć docieranie do skóry promieni słonecznych. Jeżeli już wychodzimy na słońce, istotne jest używanie kremów z filtrem UV.

Wówczas, gdy plamy pojawiły się już na Twojej skórze, zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki, które pozwolą Ci zlikwidować przebarwienia i przywrócą jednolity koloryt skóry. Istnieje duża oferta produktów dedykowanych osobom borykającym się właśnie z tym problemem. Dlatego też ich wybór nie należy do najłatwiejszych.

Krem rozjaśniający przebarwienia

Godnym uwagi jest rozjaśniająco-rozświetlający krem od Mene & Moy System. Wyróżnia się on interesującym składem, a to przecież on ma nam zapewnić pożądane rezultaty. Kosmetyk zawiera 8% kwasu glikowego i 2% fitowego. Pierwszy z nich złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu wygładza występujące na twarzy nierówności. Z kolei zadaniem kwasu fitowego jest normalizacja wydzielania melaniny, która jak zostało wspomniane na samym początku, jest sprawczynią tych wszystkich przebarwień.

Obydwa składniki oferują wyrównany koloryt skóry i rozjaśnione przebarwienia. Warto wspomnieć także o ekstrakcie z winogron, który atakuje zmarszczki i wygładza cerę. Trzeba mieć jednak na uwadze, że przy stosowaniu tego kremu, nie można zapominać o ochronie przeciwsłonecznej.

 Mene & Moy System Phytic Acid Cream  - krem rozjaśniający przebarwienia

Jeżeli zatem borykasz się z problemem przebarwień, już dzisiaj sięgnij po skuteczne kosmetyki. Warto o to zawalczyć, ponieważ skóra z wyrównanym kolorytem wygląda na młodszą, zdrowszą, dodając przy tym pewności siebie i poprawiając samopoczucie.