Kuracja na przebarwienia

Peeling glikolowy

Peeling glikolowy

Rogowacenie skóry to całkowicie naturalny proces zachodzący w obrębie naskórka. Jest to nic innego jak obumieranie komórek skóry i wypychanie ich przez kolejne. Mimo, iż jest to zupełnie normalne, rogowacenie nie wywołuje na naszych ustach uśmiechu. Jego negatywne rezultaty widoczne są bowiem gołym okiem. Nasza skóra staje się sucha i szorstka, powodując znaczny dyskomfort.

Krem nawilżający i peeling sposobem na zrogowaciały naskórek

Aby nie dopuścić do nadmiernego rogowacenia, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Jeżeli obce jest Ci regularne wykonywanie peelingu, czy też stosowanie intensywnie nawilżających kosmetyków, musisz liczyć się z nieestetyczną, zrogowaciałą warstwą powstającą na powierzchni Twojej skóry.

Peeling glikolowy – efekty widoczne na skórze

Dziś pod lupą znajdzie się peeling glikolowy, czyli jeden z najpopularniejszych zabiegów regeneracyjnych. Na początek jednak kilka słów o kwasie glikolowym. Uzyskiwany jest on z trzciny cukrowej, przez co zalicza się go do grona składników pochodzenia naturalnego.

 

Peeling glikolowy - regeneracja skóry

 

Kwas ten złuszcza naskórek i zwiększa grubość jego żywych warstw. Dzięki temu peeling kwasem glikolowym sprawia, że skóra staje się świeża, nawilżona, dotleniona i oczyszczona. Dużo rzadziej pojawiają się na niej niedoskonałości w postaci pryszczy i zaskórników. Ponadto, peeling zmniejsza również nieestetyczne zmarszczki, których tak często pragniemy się pozbyć.

Po zabiegu kwasem glikolowym należy otoczyć skórę szczególną troską. Jest wówczas bardzo delikatna, dlatego warto zafundować jej kurację nawilżającą i odżywiającą. Oprócz tego, nie obejdzie się także bez kremu z filtrem.

Peeling glikolowy – przeciwwskazania

Zanim zdecydujesz się na peeling kwasem upewnij się, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania, do których zalicza się m.in. alergie skórne, ciążę, karmienie piersią, czy choroby autoimmunologiczne.

Aby uniknąć nadmiernego rogowacenia, systematycznie złuszczaj wierzchnie warstwy naskórka. Dzięki temu zregenerujesz swoją skórę i w znacznym stopniu poprawisz jej wygląd.