Kuracja na przebarwienia

Peelingi mechaniczne

Peelingi mechaniczne

Błyszczące czoło, nos i policzki to problem, z którym notorycznie stykają się posiadacze tłustej cery. Bywa ona bardzo problematyczna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Osoby posiadające tłustą cerę zwykle szukają kosmetyków, które pozwolą im zmniejszyć ilość wydzielanego sebum, a jednocześnie oczyszczą i nawilżą ich skórę.

Siła drobinek ścierających

Jednym z zabiegów kosmetycznych, który pozwala osiągnąć ten efekt jest peeling. W przypadku cery tłustej, mieszanej i ze skłonnością do zaskórników, dobrym wyjściem jest peeling mechaniczny. Wyróżniają go drobinki, które pozwalają skutecznie i szybko osiągnąć pożądane rezultaty. W kosmetykach często wykorzystuje się m.in. zmielone pestki owoców, migdałów, sole mineralne, czy piasek morski.

O peelingach mechanicznych także na: Peelingi mechaniczne

Złuszczając martwy naskórek, peeling przygotowuje skórę do przyjęcia innych kosmetyków nawilżających i regenerujących. Główną zaletą peelingów mechanicznych jest to, że działają natychmiastowo. Od razu po ich zastosowaniu skóra staje się gładka i miękka. Regularne stosowanie pozwala natomiast ujędrnić skórę, rozjaśnić przebarwienia i zniwelować cellulit.

Peelingi mechaniczne – rodzaje

Wyróżnia się dwa rodzaje peelingów mechanicznych. Pierwsze z nich są drobnoziarniste i przeznaczone do aplikacji na skórę twarzy i dekoltu. Drugie natomiast gruboziarniste i stosowane do ciała oraz stóp.
Warto zaznaczyć, że z ich siły nie powinny korzystać osoby o wrażliwej, suchej i naczynkowej cerze. Grube ziarna mogłyby bowiem podrażnić ten typ skóry.

Jeżeli jesteś posiadaczką tłustej cery, a Twoim celem jest złuszczenie martwego naskórka, wygładzenie zmarszczek lub likwidacja blizn i rozstępów, peeling mechaniczny może okazać się tym czego szukasz!