Kuracja na przebarwienia

Kwas salicylowy – kiedy nie powinno się go stosować?

Kwas salicylowy – kiedy nie powinno się go stosować?

Atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie często idą ze sobą w parze. Jak mówi słynne przysłowie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Mamy wówczas większą motywację do działania i kontynuowania nawyków pielęgnacyjnych. Poświęcając czas na troskę o własną skórę chcemy, aby przynosiła ona pożądane rezultaty.

Kwasy zamknięte w peelingach

Jednym ze sposobów na zachowanie młodego wyglądu i urody są kwasy. Najczęściej stosuje się je w formie peelingu, którego głównym zadaniem jest złuszczenie naskórka i pozbycie się przebarwień. Należy jednak mieć na uwadze, że każdy z kwasów działa inaczej. Zanim wybierzesz odpowiedni, zastanów się nad potrzebami swojej skóry, a przede wszystkim nad tym, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania, co do stosowania danego składnika.

Kwas salicylowy – korzyści stosowania

Dziś kilka słów o kwasie salicylowym, który jest stosowany zarówno w produktach do skóry, jak i do włosów. Jednak idźmy do brzegu! Zapewne najbardziej interesują Cię korzyści, które możesz osiągnąć razem z tym kwasem. Jeśli marzysz o tym, aby spłycić zmarszczki, usunąć zaskórniki, nawilżyć i wygładzić skórę oraz poprawić jej elastyczność – kwas salicylowy okaże się strzałem w dziesiątkę!

Kiedy nie powinnaś stosować kwasu salicylowego?

Ale zaraz, zaraz! Najpierw upewnij się, czy możesz skorzystać z jego właściwości. Tak jak w przypadku innych kwasów, tutaj także wyróżnia się sytuacje, które wykluczają zastosowanie kwasu. Oto kilka z nich:

  • Ciąża i karmienie piersią – stosowanie kwasu może powodować wrodzone wady płodu lub zaburzenie krzepliwości krwi u noworodków.
  • Opalanie/solarium– lato nie jest odpowiednią porą na stosowanie kwasu salicylowego. Opalanie może przyczynić się do powstania poparzeń i nieestetycznych przebarwień.
  • Otwarte rany lub trądzik – kwas salicylowy może zaostrzyć występujące stany zapalne.

Więcej o tym, kiedy powinnaś unikać kwasu salicylowego na: www.sklepestetyka.pl/5_sytuacji,_w_ktorych_absolutnie_nie_mozesz_stosowac_kwasu.html

To tylko kilka z sytuacji, w których nie powinnaś sięgać po kwas salicylowy. Jest on bardzo skuteczny i oferuje rewelacyjne efekty. Pamiętaj jednak, aby upewnić się, czy możesz korzystać z jego cudownych właściwości.