Kuracja na przebarwienia

Zastosowanie kosmetyków z retinolem

Zastosowanie kosmetyków z retinolem

Pod nazwą retinolu kryje się witamina A. Zalicza się ją do tzw. witamin młodości. Nic w tym dziwnego, ponieważ stosowanie kosmetyków z retinolem pozwala osiągnąć rezultat wygładzonej i zregenerowanej skóry. To dzięki niej możesz pozbyć się skutków, które pozostawia na Twojej skórze upływający czas. Wraz z witaminą A podejmij walkę ze starzeniem się skóry, wygładzając zmarszczki i rewitalizując swoją cerę. 

Retinol – przejdź do produktów z retinolem

Szeroki wachlarz zastosowań

Należy zwrócić uwagę na fakt, że kosmetyki z retinolem są pomocne nie tylko w odmładzaniu. Wśród innych zastosowań tej witaminy wyróżnić można:

  • Poprawę jakości skóry przy trądziku – retinol może okazać się szczególnie pomocny w walce z trądzikiem młodzieńczym. Nie tylko wpływa on na aktualny wygląd skóry trądzikowej, ale co ważne, zapobiega powstawaniu nieestetycznych zmian w przyszłości.

  • Regulację wydzielania sebum

  • Wpływ na przebarwienia – witamina A wyrównuje koloryt skóry i zapobiega powstawaniu nowych plamek. Warto dodać, że działa ona na każdy rodzaj przebarwień.

Pamiętaj o zachowaniu umiaru!

We wszystkim warto zachować równowagę. W stosowaniu witaminy A, także należy trzymać się tej zasady. Jeżeli zaniedbamy jej dostarczanie do organizmu, musimy liczyć się z negatywnymi konsekwencjami. Nasza skóra może stać się przesuszona, szczególnie na łokciach i kolanach.

Poza tym, niedobór powodować może tzw. kurzą ślepotę, czyli niemożność widzenia po zmierzchu. Sytuacja nie wygląda również zbyt kolorowo, gdy doprowadzimy do nadmiaru witaminy A. Skutkować on może m.in. wypadaniem włosów, bólami głowy, poczuciem zmęczenia, czy też zażółceniem skóry.

Jeżeli zachowamy umiar, kosmetyki z retinolem mogą przynieść naszej skórze wiele korzyści. Ich zastosowanie skutkuje poprawą miękkości i elastyczności skóry. Posiadają właściwości odmładzające i rewitalizujące, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się zdrowym i pełnym młodzieńczej witalności wyglądem.